NNKT: jakie objawy świadczą o ich niedoborze?

foto: Kerdkanno/shutterstock.com

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe odgrywają w naszym organizmie ogromną rolę. W chwili, gdy nasza dieta nie dostarcza odpowiednich ilości takich kwasów, nasz organizm narażony jest na spore problemy. Jakie objawy świadczyć mogą o niedoborze NNKT?

W chwili, gdy nasza dieta jest zbyt uboga w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, nasz organizm zaczyna cierpieć z powodu dość charakterystycznych przypadłości. Jakie objawy są najczęstszym problemem w takim przypadku?

Jednym z tych symptomów, które bardzo często wskazują na brak odpowiedniej ilości NNKT w diecie, jest pojawienie się problemów z koncentracją oraz nasilający się niepokój. Nerwica, skłonność do depresji oraz zwiększone ryzyko pojawienia się chorób o charakterze autoimmunologicznym – oto kolejne problemy związane z niedoborem NNKT. Bóle mięśni, problemy związane z gojeniem się ran, wolniejszy proces regeneracji komórek budujących naszą skórę – to także objawy, które mogą świadczyć o tym, że nasz organizm nie otrzymuje odpowiednich ilości tak ważnych dla jego prawidłowego funkcjonowania kwasów tłuszczowych. Niepokojącym sygnałem będzie też spadek naturalnej odporności organizmu i związana z tym większa podatność na infekcje oraz zmiany związane z wyglądem skóry. Sucha skóra, łojotok, pękanie skóry – wszystkie te problemy mogą się wiązać z brakiem odpowiedniej pielęgnacji, choć za ich rozwój odpowiedzialna może się też okazać niewłaściwa dieta.

Co robić w chwili, gdy wymienione objawy coraz częściej utrudniają nam życie? Z pewnością warto pomyśleć o wprowadzeniu do swej diety kilku prostych zmian, by móc dostarczyć do organizmu więcej tak ważnych dla jego sprawnego funkcjonowania kwasów tłuszczowych. Jak to zrobić? Można wykorzystać obecne na rynku suplementy diety, w których pojawiają się NNKT, można też włączyć do diety takie produkty, jak naturalne oleje roślinne oraz tłuste ryby morskie.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*